background-shape
background-shape
feature-image

Jakiś czas temu natknęłam się na artykuł (link do oryginału znajdziesz na dole strony), który bardzo zapadł mi w pamięć. Chcę Ci dzisiaj w kilku słowach napisać o 15 osobach, które zawsze warto mieć w swoim życiu. To mogą być osoby Ci bliskie, ale też takie, które podziwiasz i obserwujesz na przykład w internecie. Jak będziesz czytał dzisiejszy post to na pewno będziesz się zastanawiał, kto w Twoim życiu pełni opisane poniżej role, co może dać Ci pole do ciekawych obserwacji kto jest dla Ciebie ważny. To oczywiście zmienia się z czasem i osoby, które Ci przyjdą na myśl jak to dzisiaj przeczytasz za jakiś czas mogą pełnić zupełnie inną rolę w Twoim życiu. Może też się zdarzyć, że ci o których dzisiaj pomyślisz znikną z Twojego życia, ale na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Tak czy siak warto te osoby mieć w swoim życiu ponieważ spełniają one różne role i ubogacają nasze życie.

1.Strateg

Może to być coach biznesowy lub na przykład Twój szef (jeśli masz szczęście). To ktoś, kto Cię dobrze zna. To ktoś kto zada Ci właściwe pytania o Twoje decyzje, wybory (na przykład te dotyczące wybory drogi zawodowej) we właściwym momencie. W końcu to ktoś, kto zna Twój cel w życiu i pomoże Ci ułożyć strategię jak go osiągnąć.

2.Uzdrowiciel

Psycholog, masażysta na Bali, tarocista (co kto woli). To osoba, która pomoże Ci poradzić sobie z bólem (tym fizycznym i tym psychicznym). To ktoś, kto pomoże Ci zobaczyć, że masz wystarczająco dużo mocy w sobie, żeby ten ból wyleczyć.

3.Rówieśnik, który odniósł sukces

Na przykład ktoś kto z Tobą pracuje. Lub ktoś kto ma dużą sieć kontaktów i może Cię połączyć z innymi ludźmi. Ktoś, kto jest w podobnym wieku do Ciebie i kto osiągnął sukces. I kto chętnie Ci pomoże osiągnąć Twój.

4.Mentor

Może to być osoba w pracy, z którą ustalasz sobie formalne spotkania raz w miesiącu. Albo może to być ktoś bliski (znajomy, przyjaciel) z którym spotykasz się od czasu do czasu i przeprowadzasz inspirujące rozmowy.

5.Coach

Ktoś kto da Ci feedback, zachęci do działania i zada odpowiednie pytania (niekoniecznie certyfikowany specjalista).

6.Osoba, która zaraża swoją energią i pobudza do działania

To może być ktoś z rodziny albo najlepszy przyjaciel. Albo nawet Twój pies. Ktokolwiek kto zaraża dobrą energią i inspiruje. Jeśli masz kilka takich osób w swoim życiu to jesteś szczęściarzem.

7.Ktoś, przy kim ładujesz baterie

Czyli osoba, przy której możesz być sobą nawet jak jesteś przemęczony i jedziesz na oparach. Ktoś przy kim nie musisz udawać ani robić na nim wrażenia. To może być ktoś z rodziny, najlepszy przyjaciel lub partner. Ale to też osoba, która widzi Cię w momentach jak działasz na 100% mocy.

8.Ktoś, z kim potrafisz przegadać długie godziny przy kawie

Ktoś kto nie ocenia, z kim można pogadać o wszystkim. Albo przy winie, po którym na drugi dzień masz kaca, ale też dużo radości w sercu. To ktoś kogo znasz na wylot i na odwrót.

9.Ktoś, kto w Ciebie wierzy

To osoba, która Cię wspiera i wierzy w Ciebie i wie na co Cię stać. Wie kim jesteś i kim byłeś. Ktoś, kto jest przy Tobie jak upadasz i jak odnosisz sukces.

10.Ktoś, kto potrafi rozpalić w Tobie tę iskrę

Wystarczy, że coś powie i za tym idą pomysły, wydarzają się rzeczy, sprawy nabierają rozpędu.

11.Ktoś, kogo kochasz

Partner/partnerka, rodzina, przyjaciele, dziecko. Ktoś kto pomaga Ci wrócić do siebie, gdy tego potrzebujesz. Czasami możesz to być po prostu Ty sam.

12.Siostra

Niekoniecznie związana z Tobą więzami krwi. To kobieta, która Cię zna i w Ciebie wierzy. Do której zawsze możesz zadzwonić jak jest Ci źle.

13.Planista

Ktoś kto daje Ci strukturę. Może to być ktoś, od kogo uczysz się organizowania sobie czasu. Albo ktoś z kim chodzisz regularnie na siłownię we wtorki. To na pewno ktoś, kto Cię mobilizuje i pomaga w tym, żebyś szedł do przodu.

14.Gwiazda

Ktoś kto nie widzi pojedynczych drzew, tylko cały las. Jeśli Ty zagubisz się w jakimś momencie życia, to taka osoba zaoferuje Ci szersze spojrzenie. To ktoś, kto Ci przypomni, że jesteśmy częścią większej całości i czasem zwyczajnie da szerszą perspektywę, dzięki której zobaczysz, że Twoje problemy wcale nie są takie straszne.

15.Kotwica

Ktoś kto Cię ugruntuje. Ktoś kto jest Twoim domem. Ktoś kto zawsze jest obok pomimo różnych zawirowań i kto jak jest Ci źle powie Ci, że dasz radę przetrwać kolejny dzień.

Na pewno czytając przychodziły Ci do głowy osoby z Twojego życia, być może jedna z nich ta najważniejsza pasowała do opisu z kilku punktów. To dobrze. Pamiętaj jedynie o tym, żeby dbać o te osoby, żeby odwzajemniać miłość, którą nam dają. My też przecież jesteśmy dla jednych kumplami do piwa a dla innych mentorami i my też jesteśmy dla nich ważni.

Oryginał artykułu znajdziesz w Business Insider / The 15 types of people you should have in your life.